Alucra’da 24 Kasım Öğretmenler günü coşkulu bir biçimde kutlandı. Kaymakam Sayın  Hulusi TEKE "Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul ettiği ve “24 Kasım Öğretmenler Günü” olarak kutlanan bu günde, tüm eğitim çalışanlarımızın Öğretmenler Gününü kutluyorum, dedi.
 
        İlk tören Hükümet Konağı  Atatürk Anıtında gerçekleşti. Atatürk Anıtına çelenk sunmasının ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla Hükümet Konağı Meydanındaki tören tamamlandı.
 
    Tören Alucra Belediyesi Kültür Salonunda akşam 18:00’da devam etti. Kaymakam Sayın Hulusi TEKE’nin de katılımıyla başlayan programa öğretmenler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
     Törende emekli olan öğretmenimize Hizmet Şeref Belgesi verildi. Ayrıca ilçemizdeki okullar arasında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında derece alan öğrencilere ödülleri  Kaymakamımız tarafından verildi. Adaylıklarını tamamlayan öğretmenlerimizin yemin etmeleri , hazırlanan koro ve video gösterilerinin yapılması ile tören sona erdi.
 
        Törene İlçe Kaymakamı Sayın Hulusi TEKE, Belediye Başkanı Sayın Asım KAYMAKÇI, Cumhuriyet Savcısı Sayın Batuhan  GÖNÜLAL, İlçe Emniyet Müdür V. Sayın Birkan ERDEN, Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Yalçın EKER, İlçe Milli Eğitim Müdür V. Sayın Fatih EŞGÜNOĞLU diğer kurum yöneticileri ve öğrenciler katıldı.